Наставна субота

Субота, 01. април 2017. године је наставни дан за ученике свих разреда по распореду од уторка.
Разлог је надокнада наставног дана због продужења зимског распуста.

Републичко такмичење - Пословна економија

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је у Вршцу 30. марта и 01. априла 2017. године.
Нашу школу представљала је ученица Глишовић Марија (4-2) и освојила је 4. место. Предметна професорка је Тамара Марковић.
Комплетnу ранг листу и задатке можете преузети са сајта Заједнице http://www.zajednica.edu.rs/.

април

У понедељак, 03.04.2017. године, у амфитеатру школе, одржана је Економска трибина на тему "И ви ћете једног дана бити менаџери".
Предавач је био проф. др Дејан Ерић, професор Факултет за банкарство, осигурање и финансије - ББА, Београд.

Акција добровољног давања крви

фдсгдфгхгф уторак, 18. октобар 2016. године  у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, у  нашој школи спроведена је акција добровољног давања крви. Крв је дало 26 давалаца.У уторак, 18. октобар 2016. године  у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, у  нашој школи спроведена је акција добровољног давања крви. Крв је дало 26 давалаца.
У уторак, 18. октобар 2016. године  у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, у  нашој школи спроведена је акција добровољног давања крви. Крв је дало 26 давалаца.орак, 18. октобар 2016. године  у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, у  нашој школи спроведена је акција добровољног давања крви. Крв је дало 26 давалаца.

У уторак, 04. априла 2017. године  у сарадњи са Институтом за трансфузију крви Србије, у нашој школи спроведена је акција добровољног давања крви.

Међународна ревија спорта

Шеста међународна ревија спорта одржана је у периоду од 3. до 6. априла 2017. године у Сарајеву. Домаћин је била Пета гимназија из Сарајева.
Ученици Прве и Друге економске школе су представљали спортисте из Београда у дисциплинама одбојка, мали фудбал, кошарка и ватерполо.
Овом пригодом директор Пете гиманзије Сејад Шендеровић и директор наше школе Милибор Саковић су потписали повељу о сарадњи школа у домену спорта.

Градско такмичење - Књижевна олимпијада

У суботу, 08.04.2017. године, одржано је градско такмичење Књижевна олимпијада у Филолошкој гимназији.
На такмичењу су нашу школу представљале  ученице Ђоковић Милена (1-3) и Самарџић Ана (1-2) али нису успеле да остваре пласман у виши ранг такмичења.
Ученице је на такмичење водила професорка Виолета Милићевић.

Републичко такмичење - Пословна информатика

Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је у нашој школи и на Економском факултету, 7. и 8. априла 2017. године.
На такмичењу је учествовало 27 школа.
Наша ученица Тошић Кристина (4-2) освојила је шесто место.
Преузмите записник Централне комисије, задатке, решења, ранг листу и списак донатора такмичења: RT-Poslovna informatika-07-08-04-2017-Prvа ekonomskа skola-Beograd.rar

ПРЕУЗМИТЕ ФОТОГРАФИЈЕ СА ТАКМИЧЕЊА:

Републичко такмичење - Статистика

Републичко такмичење из Статистике одржано је у Краљеву 07. и 08. априла 2017. године.
Нашу школу представљала је ученица Седларик Маја (4-2) и освојила је друго место. Предметни наставник је Далиборка Ђукић.

април

Сајам средњих стручних и уметничких школа

У уторак и среду, 11. и 12. априла 2017. године, на Сајму, одржан је Сајам средњих стручних и уметничких школа Београда.
На сајму је учествовало преко 40 школа.
Тимови школа су представили рад својих школа будућим средњошколцима и њиховим родитељима.

Тим Прве економске школе су чиниле професорке Јасна Тапушковић, Душанка Прошић, Милка Марковић, Ана Радивојевић, Љиљана Поповић и педагог Весна Јовановић и ученици Стефан Баровић (2-2), Огњен Величковић (2-2) и Матеја Петров (2-2).

април

Пролећни распуст школске 2016/17.

Пролећни распуст за ученике почиње 13.04.2017. и траје до 17.04.2017. године.
Први наставни дан почиње у уторак, 18.04.2017. године.
Други разред има наставу пре подне а први и трећи разред после подне.

Ученици четвртог разреда немају наставу због реализације екскурзије.

Општински ликовни и литерарни конкурс Црвеног крста Стари град

Црвени крст Старог града је 18. априла 2017. године извршио рангирање радова за ликовни и литерарни конкурс на тему "Крв живот значи".
Наши ученици су постигли запажене резултате у конкуренцији литерарних радова, и то:
Владимир Фимић (3-1) – Прво место
Јована Влајковић (3-1) – Друго место
Милица Дугалић (3-1) – Треће место​.
Предметни професор ових ученика је Драгана Бабић.

Републичко такмичење - Енглески језик

У суботу, 22. априла 2017. године одржано је републичко такмичење из енглеског језика.
Наши ученици Пучијашевић Катарина (4/1), Бистричић Грегор (4/2) и Лукић Ивана (4/7) нису остварили запажене резултате али су пласманом на овај ниво такмичења остварили велики успех.
Ученике је на такмичење водила наставник мр Весна Деспотовић.

Републичко такмичење - Математика

Републичко такмичење из Математике одржано је у Ваљеву 28. и 29. априла 2017. године.
Наша школа освојила је екипно прво место од 42 школе учеснице.
Екипу школе су чинили:
Ђиновић Тијана појединачно освојила 11. место (1/3, предметни наставник М. Бајровић)
Марјановић Ива појединачно освојила 11. место (2/2, предметни наставник И. Ристивојевић)
Антић Алекса појединачно освојио 2. место (3/2, предметни наставник Г. Жмавц)
Тошић Кристина појединачно освојила 1. место (4/2, предметни наставник М. Пајић).

Окружно такмичење - Српски језик и језичка култура

У суботу, 29. априла 2017. године, одржано је окружно такмичење из Српског језика и језичке културе.
Наше ученице Лазаревић Јована (2/3) и Јовановић Невена (2/6)  нису остварили пласман на виши ниво такмичења.
Ученике је на такмичење водила предметни наставник Весна Брдаревић.