Реализација наставе и долазак у школу од 05. до 09. априла 2021. године

У периоду од 05. до 09. априла 2021. године, одлуком МПНТР-а а на основу препоруке Кризног штаба, настава за све ученике се реализује на даљину.

Настава се реализује на платформи Google Meeting.

Наставу пре подне прате ученици парне смене (други и четврти разред) а после подне ученици непарне смене (први и трећи разред).

Настава се реализује по следећем распореду звоњења:

Такође, наставници имају могућност да позивају ученике на непосредан вид вредновања по посебном распореду у супротној смени.

Радно време школе је од 7:00 до 19:00.

април

Републичко такмичење - Пословна информатика 2020/21.

Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је у Економској школи, у Нишу, 9. и 10. априла 2021. године.
Нашу школу представљао је ученик Немања Лазић (4-2) и освојио је друго место место. Предметни професор је Александра Гавриловић Бодирога.

Ученика је на такмичењу пратила професорка - ментор Весна Петковић.
Комплетnу ранг листу и задатке можете преузети са сајта ЗАЈЕДНИЦЕ: http://www.zajednica.edu.rs/.

април

Реализација наставе од 19. априла 2021.

Од понедељка, 19. априла 2021. године, настава се реализује по комбинованом моделу (непосредна настава и настава на даљину).

У периоду од 19. до 23.априла:

- непосредну наставу похађа Б група одељења и то пре подне парна смена а после подне непарна смена.

- наставу на даљину прати А група одељења помоћу платформи Google Classroom и Google Meet.

Општинско такмичење - Рецитовање

Општинско такмичење у рецитовању за ученике средњих школа, одржано је достављањем видео записа жирију до 15. априла 2021. године.
Наша ученица  Ивона Абадић (3-2) освојила је друго место и пласман на Градско такмичење.
Предметни наставник је Виолета Милићевић.

април

Реализација наставе у петак, 23. април 2021.

У петак, 23. априла 2021. године, наша школа је домаћин Републичког такмичења из математике. Поштујући мере превенције и заштите од вируса COVID-19, а поводом овог догађаја, редовна настава за све ученике се реализује наставом на даљину на платформама Google Meet и Google Classroom.

Сви ученици имају наставу пре подне, по следећем распореду звоњења:

април

Републичко такмичење - Математика 2020/21.

Републичко такмичење из Математике, одржано је у Београду 23. и 24. априла 2021. године.

Домаћин такмичења је била наша школа.

На такмичењу је учествовало осам школа, које је представљало 25 ученика.

Наша школа освојила је екипно друго место.

Екипу школе су чинили:
Трпески Марија, 1-4, појединачно освојила 3. место (предметни наставник. Дејан Вурдеља)
Јеремић Павле, 2-1,  појединачно освојио 5. место (предметни наставник Милица Пајић)
Петровић Марина, 3-2, појединачно освојила 2. место (предметни наставник Гордана  Жмавц)
Лазић Немања, 4-2, појединачно освојио 1. место (предметни наставник  Ирена Ристивојевић).
Преузмите документацију са такмичења: RT-Matematika-Beograd-Prva-ekonomska-skola-23.-i-24.-april-2021.zip

На сајту ЗАЈЕДНИЦЕ можете преузети информације са свих републичких такмичења: http://www.zajednica.edu.rs/.

април

Републичко такмичење - Статистика 2020/21.

Републичко такмичење из Статистике одржано је у Брусу у новом термину 23. и 24. априла 2021. године.
Нашу школу представљао је ученик Петар Илић (4-1) и освојио је прво место место. Предметни наставник је Далиборка Ђукић.

Градско такмичење - Књижевна олимпијада

У недељу, 25.04.2021. године, на Филолошком факултету, одржано је Градско такмичење - Књижевна олимпијада.

Нашу школу су представљале ученице Леа Ангеловски (3/1) и Ана Николић (3/2).

Леа Ангеловски је, са 15 бодова, заузела треће место.

Предметни наставник је Виолета Милићевић.

април

Пролећни распуст, верски и државни празник

Пролећни распуст, верски и државни празник је у периоду од 30. априла до 4. маја 2021. године.

Настава почиње у среду, 5. маја 2021, године, по комбинованом моделу (непосредно и настава на даљину).

Непосредну наставу похађа Б група одељења и то пре подне парна смена а после подне непарна смена.

А група одељења похађа наставу на даљину, помоћу платформи Google Classroom и Google Meet.

Распоред звоњења непосредне наставе: