2022

У четвртак, 01.12.2022. године, одржана је Економска трибина на тему "Комуницирање и преговарање",
Предавач је била проф. др Мирослава Петревска са Академије струковних студија Београд, одсек Висока туристичка школа.

.

Наставна субота - Надокнада због екскурзије

Субота, 03.12.2022. године је наставни дан, надокнада због екскурзије ученика четвртог и другог разреда. Четврти разред ради по распореду од понедељка а други разред по распореду од петка. Настава се реализује на даљину на платформи Google Meet.

2022

Пројекат "Заштита и очување природних атракција у контексу одрживог развоја и екотуризма"

У периоду од 25.10. до 28.11.2022. године, ученици наше школе су учествовали су у пројекту "Заштита и очување природних атракција у контексу одрживог развоја и екотуризма" под руководством професорке Маје Лукић-Лазаревић.

Преузмите извештај:Izveštaj o učešću u PROJEKTU - ZASTITA I OCUVANJE PRIRODNIH ATRAKCIJA U KONTEKSTU ODRZIVOG RAZVOJA I EKOTURIZMA-Maja Lukic-Lazarevic-06122022.pdf

2022

Хуманитарна акција "Један пакетић - много љубави"

Хуманитарна акција Црвеног крста Стари град "Један пакетић - много љубави", рализује је у нашој школи у периоду од 06. до 14. децембра 2022. године.

Прикупљају се слаткиши, сланиши и играчке како би се направили новогодишњи пакетићи за различите категорије угрожене деце.

Акцију организују професорке Јасминка Ивановић и Катарина Поповић.

2022

У понедељак, 12.12.2022. године, одржана је Економска трибина на тему "Управљање специјалним догађајима (студија случаја организације припрема фудбалских клубова у хотелу  "Црни врх")",
Предавач је био др Филип Ђоковић, директор и оснивач Високе школе организационих студија.

2022

У среду, 14.12.2022. године, одржана је Економска трибина на тему "Савремени ризици безбедности и претње и улога менаџера безбедности",
Предавач је био асистент др Душан Кесић са Факултета безбедности из Београда.

Домаћини обуке ЗУОВ-а за наставнике у образовном профилу ФРТ

Дана, 16.12.2022. године, Прва економска школа је била домаћин обуке ЗУОВ-а за наставнике који у својим школама реализују наставу у новом образовном профилу Финансијско-рачуноводствени техничар.

Обука је реализована у сарадњи Завода за унапређивање образовања и васпитања (ЗУОВ) и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа РС (ЗАЈЕДНИЦА), у два града Београд и Чачак, под називом: "Имплементација планова и програма заснованих на исходима за образовни профил Финансијско-рачуноводствени техничар".

Квар на топлотној магистрали

У понедељак, 19.12.2022. године, због квара на топлотној магистрали у Деспота Стефана и непостојања грејања у школском простору, настава у послеподневној смени, за ученике 2. и 4. разреда, се обуставља.
Надокнада наставе за парну смену ће бити накнадно одређена.

2022

Наставна субота - Надокнада нереализованог наставног дана због квара на топловиду

Субота, 24.12.2022. године је наставни дан за ученике  другог и четвртог разреда. Разлог надокнаде је нерелаизован наставни дан због квара на топловоду. Настава субота се реализује по распореду од понедељка на даљину на платформи Google Meet.

Литерарни и ликовни конкурс поводом Светог Саве

Стручно веће за Српски језик и књижевност и директор Прве економске школе расписали су 17.12.2022. године литерарни и ликовни конкурс за ученике Прве економске школе, на следеће теме:

- "Похвала Светом Сави"
- Бесконачни и безвремени Савини дарови
- Свети Сава - измиритељ
Циљ конкурса је подстицање креативног и стручног изражавања ученика, емотивно и рационално представљање планова и визије правог пута једне од српских хришћанских владарских породица – Немањића.
Учесници конкурса своје литерарне и ликовне радове могу да пошаљу у дигиталном облику мејлом на електронску адресу milan.potrebic@prvaekonomska.edu.rs или лично да доставе библиотекару школе.
Конкурс је отворен до 19. јануара 2023. године до 15 часова..
Литерарни конкурс: Форма писаних радова је слободна. Стил: литерарни, административни, научни, новинарски и комбиновани стил.
Ликовно дело: слободан избор техника.
Комисија у саставу: Весна Брдаревић, Бранислав Чабаркапа, Маја Ајбек и Борко Топаловић изабраће најбољи ликовни и литерарни рад.
Ученици чији рад буде најбољи примиће награду и признање на Светосавској академији 27. јануара 2023. године. Новчану награду додељује Сава Петровић, бивши ученик школе.

Зимски распуст за ученике у школској 2022/23.години

Зимски распуст за ученике почиње 31.12.2022. године и траје до 15.01.2023. године.
Први наставни дан у другом полугодишту је понедељак, 16.01.2023. године, пре подне непарна смена а после подне парна смена.