ДАН ШКОЛЕ - 141 година постојања и рада школе

Поштовани ученици, родитељи, пријатељи, професори и сви запослени Прве економске школе

Субота, 14. мај 2022. године, Прва економска школа обележава 141 годину свог постојања и рада.

Наша школа има дугу традицију и једна је од најелитнијих школа у Републици Србији, због чега смо сви поносни.

Квалитет школе стицан је годинама сјајном организацијом и високим квалитетом наставе, уз неговање свих традиционалних и културних вредности, али и праћењем савремених токова и примене актуелних метода у образовању и настави.

Свечана академија ће се реализовати у понедељак, 16. маја 2022. године.

ДАН ШКОЛЕ - 141 година постојања и рада школе-Свечана академија

Свечана академија поводом 141 године постојања и рада школе одржана је у понедељак, 16. маја 2022. године, у Свечаној сали школе.
Поред пригодног програма, уручине су дипломе и признања ученицима и наставницима за постигнуте резултате у току школске године, као и захвалнице пријатељима школе за помоћ у реализацији свих манифестација организованих у школи.
Програм су припремили професори Драгана Бабић и Сава Цуњак са ученицима.
Преузмите програм прославе: Program Dana skole-Babic-13052022.pdf

Преузмите списак награђених: NAGRADE-Dan skole-06052022.pdf
Преузмите фотографије: Slike-Dan skole-SVecana kademija-16052022.zip

мај

Наши бивши ученици, добитници повеље „Доситеј Обрадовић“

Министарство просвете, науке и технолошког развоја доделило је 17. маја 2022. године, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду, повеље „Доситеј Обрадовић“ као признање појединцима и групама који су током године показали изузетне резултате у области просвете, науке и технолошког развоја.

Овим поводом награда је додељена и студентима Економског факултета у Београду и нашим бившим ученицима Петру Илићу, за постигнуте изузетне резултате на Републичким такмичењима, и Алекси Антићу, за представљање Републике Србије на шест међународних такмичења у 2021. години.

Поносни смо на Алексу и Петра! Бодримо их и рачунамо на још много великих успеха и признања у будућности.

Републичко такмичење - Историја

Републичко такмичење из Историје, одржано је у суботу, 21. маја 2022. године, у Економској школи Пирот у Пироту.
Наш ученик, Павле Јеремић (3-1), освојио је прво место у категорији ученика средљих стручних школа од II до IV разреда.
Ученика је на такмичење пратио наставник Зоран Синђић.