19.03.2017.

ЕКОНОМИЈАДА 2017. - Подгорица

Регионални пројекат "Економијада" је ове године одржан у Подгорици у Црној Гори, у периоду од 16. до 18. марта 2017. године. Домаћин је била ЈУ Средња економска школа "Мирко Вешовић" из Подгорице.

На Економијади су учествовале школе из Струмице, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Загреба, Новог Марофа и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа домаћин из Подгорице.

Поред упознавања са лепотама Црне Горе, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, одржан је и ревијални квиз "Паметна економија".

Нашу школу су представљали ученице Јована Тешовић (4-1) и Сања Миленковић (4-7), професорка Мира Павловић и директор мр Милибор Саковић.

Домаћин следеће Економијаде је Прва економска школа из Загреба.
Преузмите извештај ученица: Izveštaj EKONOMIJADA-Podgorica-16-18-03-2017.pdf