18.03.2019.

ЕКОНОМИЈАДА 2019. - Струмица

Регионални пројекат „Економијада“ ове године је одржан у Струмици у Северној Македонији, у периоду од 14. до 17. марта 2019. године. Домаћин је била  Средња економска школа „Јане Сандански“.

На Економијади су учествовале економске школе из Загреба, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Подгорице, Новог Марофа и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа домаћин из Струмице.

Поред упознавања са лепотама Струмице и околине, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница, одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“, где су ученици упоредили своја знања из економије.

Нашу школу су представљали ученици Ана Петровић (4-7) и Небојша Јаковљевић (4-1), професорка Мира Павловић и директор мр Милибор Саковић.

Преузмите извештај ученика: Ekonomijada 2019-Strumica-Izvestaj-17032019.pdf

Домаћин следеће „Економијаде“, дванаесте по реду,  биће Средња економска школа из Сарајева.